Belimo Energy Valve™

Úspory energie, které můžete vidět

Energetický ventil Belimo Energy Valve™ umožňuje tlakově nezávislou regulaci průtoku a transparentní monitorování topných nebo chladicích systémů. Tím je zajištěno, že není provozován s příliš nízkým teplotním rozpětím (delta T). Měřením, výpočtem a vizualizací důležitých údajů o systému a pomocí zpráv o výkonu, které poskytuje společnost Belimo, je zaručen energeticky účinný provoz systému po celou dobu životnosti. Ventil Belimo Energy Valve™ lze připojit ke cloudu Belimo, což umožňuje snadný přístup k datům a zprávám - kdykoli a odkudkoli.

Belimo Energy Valve™ s měřičem tepelné energie

Správa a vyúčtování tepelné energie jednodušší než kdy dříve

Jednota certifikovaného měřiče tepelné energie Belimo Thermal Energy Meter™ a vylepšeného ventilu Belimo Energy Valve™ umožňuje transparentní správu tepelné energie. Dva světy "řízení spotřeby energie" a "certifikovaného měření a vyúčtování energie" se nyní spojují. Přesné měření a sledování tepelných toků a  spotřeby energie v systémech vytápění a chlazení s přímým rozúčtováním nákladů na základě IoT pomocí jediného zařízení. Nové měřiče tepelné energie se schválením MID zajišťují vysokou přesnost a spolehlivost a umožňují snadné a efektivní vyúčtování. Spolehlivé měření je však jen začátek. Ventil Belimo Energy Valve™ okamžitě řídí tepelný tok a optimalizuje dodávku energie uživateli. Touto důležitou kombinací vstupuje Belimo do nové éry integrovaného řízení tepelné energie a spojuje to, co k sobě patří.


Integrovaná správa a účtování tepelné energie

Nová řada měřičů energie Belimo Energy Valve™ a Thermal Energy Meters integruje měření energie, regulaci energie a účtování s využitím internetu věcí v jednom zařízení. Nabízí bezproblémovou a přímou integraci s BMS nebo s monitorovacími platformami založenými na IoT, s monitorováním na bázi IoT, nástroji pro zlepšování výkonu a fakturačními údaji. Spojuje výkonnostní funkce, které vám ušetří čas a peníze.

Měření a okamžitá kontrola pomocí ventilu Belimo Energy Valve™

Ventil Belimo Energy Valve™ nabízí certifikované měření energie (MID) a průtok nezávislý na tlaku, energetickou účinnost, regulaci výkonu a řízení delta T v jednom zařízení. Monitorujte a okamžitě optimalizujte spotřebu energie pro optimální výkon systému.

Vždy správné množství vody
Ideální komfort v místnosti díky zajištění správného množství vody, a to i při změnách diferenčního tlaku a při provozu s částečným zatížením.  

Plynulá regulace výkonu
Konzistentní měření teploty a objemového průtoku pro přesnou regulaci výkonu.

Řízení Delta T
Průběžné měření teplotního rozptylu a porovnání s mezní hodnotou nastavenou pro konkrétní systém. Pokud teplota klesne pod mezní hodnotu, ventil Belimo Energy Valve™ automaticky upraví průtok tak, aby bylo použito pouze množství vody skutečně potřebné k dosažení požadovaného výkonu.

Úspora času při plánování
Snížení náročnosti plánování a úspora času díky jednoduché konstrukci ventilu.

Méně instalačních prací
Snížení nákladů a úspora času díky řešení "vše v jednom". Není nutné složité hydronické vyvážení.

Energetická účinnost
Regulační ventil s těsným uzavíracím charakterem zabraňuje vnitřním netěsnostem v uzavřeném stavu, a tím i plýtvání při nulovém zatížení. Integrovaná logika zabraňuje výskytu syndromu "nízkého delta T" a zajišťuje maximální komfort při co nejnižší spotřebě energie.

Flexibilní
Snadné nastavení maximálního průtoku.


Spolehlivé certifikované měření umožňující účtování na základě internetu věcí

Měřiče tepelné energie Belimo Thermal Energy Meters™ jsou certifikovány podle normy EN 1434/MID a jsou vybaveny pro dálkové vyúčtování na základě internetu věcí. Patentované automatické monitorování a kompenzace glykolu společnosti Belimo zajišťují, že měření zůstane přesné, i když se koncentrace glykolu změní.


Digitálně podporovaný návrh projektu a uvedení do provozu

Aplikace a webové nástroje podporují proces návrhu a nabízejí rychlé a jednoduché uvedení do provozu na dosah ruky. Skutečně digitální přístup a plná transparentnost energetických dat koncových uživatelů vám usnadní život.
Ventil Belimo Energy Valve™ a měřič tepelné energie s rozhraním NFC (Near Field Communication) umožňují snadnou konfiguraci a údržbu přímo z chytrého telefonu. Pomocí aplikace Belimo Assistant App lze zařízení intuitivně konfigurovat a zaznamenávat hodnoty uvedené do provozu. Spolehlivý provoz zajišťují klíčové ukazatele výkonu, které umožňují snadno zjistit "zdravotní stav" zařízení. Četné diagnostické parametry ukazují, jak zařízení během provozu spolupracuje se systémem. V případě potřeby servisu je možné rychle vypracovat analýzu poruch.


Bezproblémová integrace dat z měření

Bezproblémová a přímá integrace s BMS a vybavení pro monitorování a účtování energie na bázi IoT. Integrace energetických dat nebyla nikdy jednodušší. Jedno zařízení poskytuje všechny informace, které potřebujete ke zlepšení energetické výkonnosti vašeho systému.

Vynikající konektivita
Belimo Energy Valve™ má na palubě všechny běžné komunikační protokoly pro automatizaci budov.

Napájení přes Ethernet (PoE)
PoE umožňuje současné napájení zařízení a přenos dat prostřednictvím ethernetového kabelu. To zjednodušuje instalaci, zamezuje chybám v zapojení a eliminuje potřebu místního napájení.

Přímá integrace do platforem IoT
Produkty Belimo připravené pro IoT umožňují přímé připojení provozních zařízení k moderním platformám IoT v budovách. Nyní můžete využívat možností síťového digitálního ekosystému.


Inteligentní ventil Belimo Energy Valve™ s připojením ke službě Belimo Cloud

Zjednodušené vyúčtování energie
Ventil Belimo Energy Valve™ a měřiče tepelné energie jsou připraveny na vzdálené vyúčtování založené na IoT. Autorizovaní uživatelé mají přístup k datům prostřednictvím cloudového rozhraní.

Optimalizace hodnot delta T a průtoku
Cloudové vyhodnocení poskytuje nastavení delta T doporučené odborníky společnosti Belimo pro efektivní provoz. Zlepšuje se výkon a stabilita systému.

Doživotní přístup k datům
V cloudu Belimo jsou uložena kompletní data o používání ventilu Belimo Energy Valve™. Online databáze tvoří základ pro budoucí optimalizaci provozu.

Online technologická podpora
Podpora Belimo pomáhá s uvedením do provozu a optimálním nastavením ventilu Belimo Energy Valve™ ve všech fázích provozu. Naši odborníci pomáhají řešit technické problémy.

Aktualizace softwaru
Služba Belimo Cloud Service pravidelně poskytuje uživatelům aktualizace softwaru. Díky online stahování jsou aktualizace jednodušší než kdykoli předtím.

Prodloužená záruka
Pětiletá záruka je s připojením ke službě Belimo Cloud prodloužena na 7 let.

Přehledy výkonnosti
Belimo Cloud Reporting poskytuje kompletní přehled o aktuálních a minulých výkonnostních datech, jako je průtok, spotřeba energie, požadavky na výkon a delta T, a také přehled o provozních varováních nebo chybách, které by mohly ovlivnit efektivitu.


Multifunkční řešení vše v jednom

Měření
Integrované senzory pro měření teplotního rozpětí, průtoku (včetně kompenzace obsahu glykolu), a tedy i výkonu.

Řízení
Ovládání polohy ventilu, průtoku nebo výkonu pro dokonalé řízení výměníku tepla.

Vyvažování
Ventil Belimo Energy Valve™ zajišťuje vždy správné množství vody - i v případě změn diferenčního tlaku a při částečném zatížení.

Izolace
Přívod energie do zóny lze zcela uzavřít. Díky charakterizovanému regulačnímu ventilu těsnému vůči vzduchovým bublinám nedochází k únikům.

Sledování spotřeby energie
Potenciál pro optimalizaci lze identifikovat díky záznamu všech údajů o systému.

Vyúčtování
Připraveno pro vyúčtování nájemníkům na základě internetu věcí.


Modulární konstrukce pro rychlou výměnu měřidel

Měřič tepelné energie se skládá ze senzorového modulu (spodní část) s připojenými teplotními čidly, v němž je umístěna výpočetní jednotka a měřicí systém, a z logického modulu (horní část), který připojuje měřič tepelné energie k napájení a poskytuje sběrnicové a NFC komunikační rozhraní.

Modul snímače je k dispozici jako náhradní díl a v některých zemích musí být pravidelně vyměňován podle vnitrostátních předpisů. Za tímto účelem lze logický modul oddělit (přičemž všechny kabely zůstanou připojeny) a spodní modul snímače lze snadno vyměnit. Poté se logický modul opět připne. Není třeba znovu připojovat kabely ani znovu zapojovat měřič do systému. Velmi významná úspora času!