Příslušenství (komunikace Bus)

MP převodníky úrovní

ZIP-RS232

ZIP-RS232 je interface mezi rozhraním RS232 v PC a MP-Bus firmy Belimo.

Použití
Pro konfiguraci, parametrování nebo kontrolu pohonů s pomocí Belimo PC-Tool lze velmi snadno připojit pohony přes připojovací svorky. Dále se lze přes ZIP-RS232 připojit na UK24LON nebo jiné MP master zařízení. Interface je galvanicky oddělený.

ZIP-USB-MP

ZIP-USB-MP je bezpotenciálový interface mezi USB rozhraním v PC a Belimo MP-Bus.

Použití
ZIP-USB-MP je určený pro parametrování pohonů MFT nebo k analýze sítě MP-Bus s Belimo PC-Tool. ZIP-USB-MP je napájen napětím z portu USB. Externí napájecí napětí proto není zapotřebí.

ZIP-232-MP

ZIP-232-MP je převodník úrovní mezi rozhraním RS232 a Belimo MP-Bus. Zařízení je určené pro montáž do rozvaděče.

Použití
Zařízení MP master s rozhraním RS232 (např. PC), které mají implementován protokol MP, ale neobsahují žádné přizpůsobení úrovní MP, mohou přes ZIP-232-MP propojit s MP-Bus. Tento interface není galvanicky oddělený.


Kabely a kabelové sady

Připojení tools (EN)

ZK1-GEN

4žilový MP/PP propojovací kabel. Kabel je vybaven zástrčkou RJ11 vhodnou pro ZIP-USB-MP a ZTH-VAV. Druhý konec kabelu je vybaven zástrčkou pro Novou Generaci MF a MP pohonů.

ZK2-GEN

3žilový MP/PP propojovací kabel. Kabel je vybaven zástrčkou RJ11 vhodnou pro ZIP-USB-MP a ZTH-VAV. Druhý konec kabelu má tři holé dráty. To umožňuje univerzální připojení jednoho pohonu MF, MP, nebo MFT(2)na MP-Bus.

ZK3-GEN

3žilový MP/PP propojovací kabel. Konec kabelu je vybaven 3žilovou zástrčkou Weidmüller vhodnou pro ZIP-RS232. Druhý konec kabelu je vybaven zástrčkou vhodnou pro pohony Nové Generace MF a MP.

ZK4-GEN

4žilový MP/PP propojovací kabel. Konec kabelu je vybaven zástrčkou RJ11 vhodnou pro ZTH-VAV. Druhý konec kabelu je vybaven 3žilovou zástrčkou Weidmüller a jedním dodatečným volným drátem (napájení 24V). Kabel je vhodný pro připojení VRP-M, převodníků UK.. a BKN230-24MP/LON.

ZK5-GEN

3žilový MP/PP propojovací kabel. Konec kabelu má tři holé dráty vhodné pro ZEV (seřizovací přístroj pro VAV). Druhý konec kabelu je vybaven zástrčkou vhodnou pro pohony Nové Generace MF a MP.

ZK6-GEN

4žilový MP/PP propojovací kabel. Kabel je vybaven zástrčkou RJ11 vhodnou pro ZIP-USB-MP a ZTH-VAV. Kabel je vhodný pro připojení k COU24-A-MP a VRD3.

ZKS-MP

3žilový MP/PP propojovací kabel. Oba konce kabelu jsou vybavené 3žilovou zástrčkou Weidmüller vhodnou pro ZIP-RS232 a ZIP-USB-MP. Kabel je vhodný pro připojení na MP master (UK24LON,…) a síťová zařízení MP (BKN…, ZN…), která při připojení tool automaticky odpojí komunikaci Bus.

ZK1-VAV

3žilový MP/PP propojovací kabel. Kabel je vybaven zástrčkou RJ11 vhodnou pro ZIP-USB-MP a ZTH-VAV. Druhý konec kabelu je vybaven servisní zástrčkou vhodnou pro CR24.. a NMV-D2M.zpět