Belimo Energy Manifold

Rozdělovač energie Belimo Energy Manifold pro aplikace vytápění a chlazení

Kombinace rozdělovačů z nerezové oceli a osvědčených kulových kohoutů Belimo nabízí nejen kvalitu a spolehlivost na nejvyšší úrovni. Ve spojení s širokou škálou řešení motorizace nabízí zcela nové možnosti při plánování podlahového vytápění a chlazení. Navíc ucpané a netěsnící ventily jsou nyní minulostí.

  • Vhodné pro aplikace vytápění a chlazení
  • Osvědčená technologie kulových kohoutů pro optimalizované regulační vlastnosti
  • Odolná a bezúdržbová technologie pohonů
  • Rychlá a snadná instalace
  • Vhodné pro všechny běžné rozdělovačové skříně

Rozdělovač energie s velkou přidanou hodnotou


Objednat, vybalit, připojit

S naším rozdělovačem energie zajišťujeme nejen optimální chování regulace, ale s naší kombinací pohonu a kulového kohoutu otevíráme nové možnosti v oblasti aplikací povrchového vytápění a chlazení. Na vyžádání dodáváme naše komponenty předem smontované, se správnou délkou kabelu, odpovídající koncovkou a požadovanými parametry - pro rychlou instalaci a uvedení do provozu na místě.


Nízká spotřeba energie

V minulosti byly rozdělovače vybaveny elektrotermickými lineárními pohony zdvihových ventilů. Tyto pohony musely být trvale pod napětím, aby mohly plnit svou funkci v režimu regulace teploty. Díky použití kulového kohoutu Belimo s rotačním pohonem lze snížit energetickou náročnost na minimum.

I bez připojeného pohonu se poloha koule nemění. To znamená, že k udržení polohy kohoutu není zapotřebí žádný přídržný moment. Po dosažení nastavené polohy lze proto výrazně snížit spotřebu energie (na 0,2 W), což vede k výraznému snížení průběžných provozních nákladů. V průběhu celého životního cyklu to znamená značný potenciál úspory energie a nákladů.

Absolutní těsnost

Těsně uzavírající kohout rozdělovače energie Belimo Energy Manifold spolehlivě zabraňuje vnitřním netěsnostem v uzavřeném přívodu, a tím nežádoucím ztrátám energie při nulovém zatížení. Použitím rozdělovače energie Belimo s technologií kulového kohoutu se spotřebuje méně energie a lze výrazně snížit provozní náklady.

Jedinečná konstrukce regulačního kulového kohoutu zabraňuje usazování nečistot. Tím je zajištěna spolehlivá distribuce chladicí nebo topné energie i po delší době odstávky.

Jednoduchá a rychlá montáž

Rozdělovač lze snadno a rychle namontovat pomocí systému click bez použití nářadí.
Naše pohony lze na regulační kulové kohouty namontovat také bez použití nářadí pomocí systému click. Na přání jsou pohony již vybaveny konektory a připojeny přímo k připojovací skříňce Belimo.

Komunikační technologie pohonů

Konektivita byla vždy důležitou vlastností našich výrobků. Naše pohony podporují všechny běžné komunikační protokoly pro automatizaci budov.

Konfigurace specifická pro danou aplikaci

V dnešní době je obtížné řešit problémy při plánování a na staveništi pomocí standardních výrobků, a proto jsou stále důležitější zákaznicky specifická řešení. S naším modulárním rozdělovačem Belimo Energy Manifold dokážeme pokrýt širokou škálu požadavků a ušetřit tak čas i peníze.