Měřiče tepelné energie TEM

Měřiče tepelné energie TEM

Vyúčtování energií jednodušší než kdykoli předtím

Certifikované měřiče tepelné energie Belimo splňují požadavky normy EN 1434 a mají schválení typu podle evropské směrnice 2014/32/EU o měřicích přístrojích (MID). Poskytují validované údaje pro účely fakturace, které lze využít pro přímé vyúčtování nájemníkům. Naše měřiče tepelné energie jsou k dispozici také ve variantě bez schválení MID / EN 1434. Dokážou spolehlivě měřit energii, i když je ve vodě glykol. Automaticky a kontinuálně měří obsah glykolu v kapalině, kompenzují jej a tím zajišťují spolehlivé ultrazvukové měření objemového průtoku. Výsledkem je přesné stanovení tepelné energie. Měřiče tepelné energie Belimo Thermal Energy Meters™ jsou navrženy jako přístroje s víceúčelovým použitím, tj. lze je použít jako měřiče tepla, chladu nebo jako kombinované měřiče tepla a chladu. Mohou být také instalovány buď ve zpětném toku, nebo v přívodním toku systému. Aplikace a instalační poloha jsou ventilu poskytnuty během nastavení pomocí chytrého telefonu a aplikace Belimo Assistant nebo pomocí notebooku a vestavěného webového serveru.


Vysoká kvalita měření

Vícebodová mokrá kalibrace měřičů tepelné energie

Nové měřiče tepelné energie integrují měření energie a vyúčtování s využitím internetu věcí v jednom zařízení. Nabízejí bezproblémovou a přímou integraci s BMS nebo s monitorovacími platformami založenými na IoT, s monitorováním na bázi IoT, nástroji pro zlepšování výkonu a fakturačními údaji. Spojují výkonnostní funkce, které šetří čas a peníze.


MID

DN 15...50, vnější závit,
se schválením MID

Standard

DN 15...50, vnější závit,
s managementem a kompenzací glykolu


Měření a okamžitá kontrola pomocí ventilu Belimo Energy Valve™

Ventil Belimo Energy Valve™ nabízí certifikované měření energie (MID) a průtok nezávislý na tlaku, energetickou účinnost, regulaci výkonu a řízení delta T v jednom zařízení. Monitorujte a okamžitě optimalizujte spotřebu energie pro optimální výkon systému.

Vždy správné množství vody
Ideální komfort v místnosti díky zajištění správného množství vody, a to i při změnách diferenčního tlaku a při provozu s částečným zatížením.  

Plynulá regulace výkonu
Konzistentní měření teploty a objemového průtoku pro přesnou regulaci výkonu.

Řízení Delta T
Průběžné měření teplotního rozptylu a porovnání s mezní hodnotou nastavenou pro konkrétní systém. Pokud teplota klesne pod mezní hodnotu, ventil Belimo Energy Valve™ automaticky upraví průtok tak, aby bylo použito pouze množství vody skutečně potřebné k dosažení požadovaného výkonu.

Úspora času při plánování
Snížení náročnosti plánování a úspora času díky jednoduché konstrukci ventilu.

Méně instalačních prací
Snížení nákladů a úspora času díky řešení "vše v jednom". Není nutné složité hydronické vyvážení.

Energetická účinnost
Regulační ventil s těsným uzavíracím charakterem zabraňuje vnitřním netěsnostem v uzavřeném stavu, a tím i plýtvání při nulovém zatížení. Integrovaná logika zabraňuje výskytu syndromu "nízkého delta T" a zajišťuje maximální komfort při co nejnižší spotřebě energie.

Flexibilní
Snadné nastavení maximálního průtoku.


Spolehlivé certifikované měření umožňující účtování na základě internetu věcí

Měřiče tepelné energie Belimo Thermal Energy Meters™ jsou certifikovány podle normy EN 1434/MID a jsou vybaveny pro dálkové vyúčtování na základě internetu věcí. Patentované automatické monitorování a kompenzace glykolu společnosti Belimo zajišťují, že měření zůstane přesné, i když se koncentrace glykolu změní.


Digitálně podporovaný návrh projektu a uvedení do provozu

Aplikace a webové nástroje podporují proces projektování a nabízejí rychlé a jednoduché uvedení do provozu na dosah ruky. Skutečně digitální přístup a plná transparentnost energetických dat koncových uživatelů vám usnadní život.
Měřiče tepelné energie Belimo™ s rozhraním NFC (Near Field Communication) umožňují snadnou konfiguraci a údržbu přímo z chytrého telefonu. Pomocí aplikace Belimo Assistant App lze zařízení intuitivně konfigurovat a zaznamenávat hodnoty uvedené do provozu. Spolehlivý provoz zajišťují klíčové ukazatele výkonu, které umožňují snadno zjistit "zdravotní stav" zařízení. Četné diagnostické parametry ukazují, jak zařízení během provozu spolupracuje se systémem. V případě potřeby servisu je možné rychle vypracovat analýzu poruch.


Bezproblémová integrace dat z měření

Bezproblémová a přímá integrace s BMS a vybavení pro monitorování a účtování energie na bázi IoT. Integrace energetických dat nebyla nikdy jednodušší. Jedno zařízení poskytuje všechny informace, které potřebujete ke zlepšení energetické výkonnosti vašeho systému.

Vynikající konektivita
Belimo Energy Valve™ má na palubě všechny běžné komunikační protokoly pro automatizaci budov.

Napájení přes Ethernet (PoE)
PoE umožňuje současné napájení zařízení a přenos dat prostřednictvím ethernetového kabelu. To zjednodušuje instalaci, zamezuje chybám v zapojení a eliminuje potřebu místního napájení.

Přímá integrace do platforem IoT
Produkty Belimo připravené pro IoT umožňují přímé připojení provozních zařízení k moderním platformám IoT v budovách. Nyní můžete využívat možností síťového digitálního ekosystému.


Inteligentní měřič tepelné energie Belimo Thermal Energy Meter™ s připojením ke službě Belimo Cloud

Přehledy výkonnosti

Belimo Cloud Reporting poskytuje kompletní přehled o aktuálních a minulých výkonnostních údajích, jako je průtok, spotřeba energie, požadavky na výkon a delta T, a také přehled o provozních varováních nebo chybách, které by mohly ovlivnit účinnost.

Webserver
Měřiče tepelné energie mají integrovaný webový server pro přímý přístup k datům a možnostem nastavení.


Modulární konstrukce pro rychlou výměnu měřidel

Měřič tepelné energie se skládá ze senzorového modulu (spodní část) s připojenými teplotními čidly, v němž je umístěna výpočetní jednotka a měřicí systém, a z logického modulu (horní část), který připojuje měřič tepelné energie k napájení a poskytuje sběrnicové a NFC komunikační rozhraní.

Modul snímače je k dispozici jako náhradní díl a v některých zemích musí být pravidelně vyměňován podle vnitrostátních předpisů. Za tímto účelem lze logický modul oddělit (přičemž všechny kabely zůstanou připojeny) a spodní modul snímače lze snadno vyměnit. Poté se logický modul opět připne. Není třeba znovu připojovat kabely ani znovu zapojovat měřič do systému. Velmi významná úspora času!