Řešení místností / VAV

Optimalizované řešení pro řízené klima v místnosti

Místnosti a systémová řešení Belimo zahrnují kompletní program pro nákladově optimalizované řízení zón a jednotlivých místností - v komfortních zónách i v průmyslu, obchodě a citlivých pracovních prostorách. Vždyť zdraví, pohoda a produktivita výrazně závisí na klimatu v místnostech.


 


VAV-Compact - efektivní ovládání místnosti pomocí jediného zařízení

Pohon, regulátor a čidlo - VAV-Compact je úsporné řešení pro systémy s proměnným a konstantním objemovým průtokem v kancelářských budovách, hotelech, nemocnicích atd. - vše v jednom zařízení. Speciální otočné pohony 5, 10 a 20 Nm i lineární pohony s výkonem 150 N se hodí pro jednotky s objemovým průtokem (VAV/CAV) různých velikostí a typů. Regulátory VAV-Compact lze ovládat konvenčně pomocí analogových signálů přes BACnet, Modbus, KNX nebo přes sběrnici Belimo MP-Bus.

Při použití sběrnicového připojení lze ke každému VAV-Compact připojit další čidlo. Signál čidla je digitalizován a je k dispozici jako datový bod.

Pro výměnu regulátorů objemového průtoku na místě v jednotce objemového průtoku je k dispozici produktová řada VAV retrofit (výměna jedna ku jedné nebo rozšíření funkcí u komunikativních variant).


VAV-Universal - maximální flexibilita pro zvýšené požadavky

Modulární struktura produktové řady regulátorů VAV-Universal s integrovaným snímačem diferenčního tlaku umožňuje ideální kombinaci regulátoru a motorizace klapek. S touto produktovou řadou lze vytvářet individuální řešení pro všechny speciální aplikace v oblasti větrání.

Aplikace
Objemový průtok VAV/CAV
Sčítání objemového průtoku
Tlak v potrubí a v místnosti

Snímač diferenčního tlaku
D3 - Průtok (dynamický) vhodný pro komfortní zónu
M1 - Membránový (statický) vhodný pro znečištěný vzduch
M1R - Membránový (statický) pro regulaci tlaku v místnosti